• افسردگی نوعی اختلال است که باعث مریضی یا ناتوانی می ­شود و با احساس خوشحال نبودن یا ناراحتی تفاوت زیادی دارد که لازم است همه افراد توانایی کنترل افسردگی را داشته باشند. افسردگی یک احساس فراگیر است و مانند این می باشد که فرد در یک راهرو یا مکان بدون نور و تاریک قرار گرفته و امید در او از بین برود و دائم به مسئله فکر کند. از دلایل اصلی افسردگی پذیرفته نشدن و نرسیدن به کار مورد نظر فرد است.

  در هنگام افسردگی عوامل ایجاد کننده لذت در فرد از بین رفته و حتی موفقیت ­ها و پیروزی نیز شخص را از افسردگی دور نمی ­کند. در برخورد با کسی که دچار افسردگی شده است همیشه راه مناسب خواستن از او برای بازگو کردن احساس درونیش برای شما نیست. در ادامه مطلب راه­ هایی برای کنترل افسردگی ذکر می ­شوند.

  ۱- تمرین ذهنی برای کنترل افسردگی

  برای کنترل افسردگی تمرکز کنید

  ذهن افسرده تمایل دارد، که درباره ­ی مسائلی که در آینده اتفاق می­ افتد که نیازی هم به نگرانی نداشته فکر منفی کند این چرخه تفکر منفی به نوبه ­ی خود باعث ناراحتی بیشتر و عدم مدیریت کنترل افسردگی می ­شود.

  مقالات مرتبط:  نشانه‌ها، تاثیرات، عوامل و نحوه درمان افسردگی در زنان

  ذهن افراد وابسته به تمرکز بر زمان حال است و باید در زمان حال زندگی کرد که این خود یک مهارت بوده و باید تمرین شود. دربیشتر اوقات مغز ما پر از افکار است و تمرکز بر زمان حال امر غیر طبیعی به نظر می ­رسد. از طرفی تمرین کردن بر روی درگیری احساسات خوشایند و تمرکز بر افکار، لمس کردن،چشیدن طعم ها، دیدن، توجه به صدا و بو باعث می­ شود که زمان کمتری برای نگران شدن و افسردگی ایجاد شود.

  ۲- گوش دادن به موسیقی شاد

  فواید گوش کردن موسیقی برای کنترل افسردگی

  گوش دادن به موسیقی شاد، باعث ایجاد یک موج مثبت در محیط می­ شود. موسیقی را می­ توان به عنوان یک غذا برای روح به حساب آورد. گوش دادن به این قبیل آهنگ ­ها باعث تحریک مواد شیمیایی در مغز می ­شود و در نتیجه باعث بهبود حالت فرد می شود و همین عامل سبب کنترل افسردگی می ­شود.

  ۳-استفاده از لمس درمانی

  لمس درمانی چگونه در کنترل افسردگی می تواند موثر باشد

  تحقیقات نشان می­دهد که لمس درمانی باعث کمک به کنترل افسردگی در افراد از طریق کاهش هورمون کورتیزول یا استرس و افزایش هورمون اکسی توسین ­می ­شود. انواع لمس درمانی شامل طب سوزنی، طب فشاری(فشار درمانی)، ماساژ، درمان با ریکی و رفلکسوری هستند.

   

  ۴-گنجاندن اسید­های چرب امگا ۳ در رژیم غذایی 

  مصرف امگا3 برای کنترل افسردگی

  تحقیقات بر روی اکثر افراد افسرده کمبود یک نوع اسید چرب به نام ایکوساپنتانئوئیک  (EPA) را نشان داده است. در سال ۲۰۰۲مطالعه ­­ای در یک روانپزشکی عمومی انجام شد که در این تحقیق افراد روزانه یک گرم روغن ماهی مصرف می­ کردند، نتیجه به این صورت بود که کاهش ۵۰ درصدی علایم اضطراب، اختلالات خواب، ناراحتی های بدون دلیل وناشناخته، افکار خودکشی و کاهش میل جنسی مشاهده شد. اسید­های چرب امگا ۳ همچنین باعث کاهش کلسترول و بهبود سلامت قلبی عروقی می­ شوند و آن­ها را می ­توان در موادی مانند گردو، تخم کتان و ماهی­های چرب مانند سالمون و تن ماهی دریافت کرد.

  ۵-خودتان را سرزنش نکنید

  افراد افسرده تمایل دارند که مسائل را به صورت منفی ببیند. این افراد وقتی که اشتباه میکنند خود را سرزنش میکنند و زمانی که در کاری موفق می شوند آن را به شانس نسبت می دهند. این عمل سبب تقویت کردن افسردگی شده و احساس بی ارزش بودن در فرد را بیشتر می کند

  فکرهای منفی در یک فرد افسرده وجود دارد و در افراد سالم این افکار نیست خطاب به این افراد باید گفت نسبت به گفت و گو­های منفی درونی و افکار منفی باید مراقب باشید. همچنین زمانی که خسته هستید به مسائل جدی و مهم فکر نکنید و افکار خود را بپذیرید نه به این معنا که به آن­ها باور داشته باشید بلکه در یک کلمه روشن بین باشید.


  مقاله مرتبط: چطور از حالت دمق خارج شویم؟


   

  ۶-با حوصله و صبور باشید

  شخص افسرده وضعیت ذهنی متعادلی ندارد و تمایل دارد همه مسائل را منفی ببیند و در مورد مسائل، بخصوص بر مسائلی که قرار است در زمان نزدیک ­تری رخ دهد تعادل ذهنی کمتری دارد. قطعاً زمانی که فرد افسرده است از حالت طبیعی خارج است و در این مواقع باید به تفکرات منفی گوش ندهد و به خود یادآوری کند که با یک راه منفی هم­اهنگ شده است. زمانی که همه جا برای فرد دلتنگ است  به خاطر آوردن این ایده که این راه ادامه نمی­ یابد و تغییرات دائمی است باعث آسودگی خاطر می ­شود. پس باید باید در زمان افسردگی با حوصله و صبور باشید و بهترین کار را برای مراقبت از خود انجام دهید، به اندازه کافی استراحت کنید، غذای مناسب بخورید و به خودتان بگویید “این نیز بگذرد” این جمله در کنترل افسردگی تاثیر زیادی دارد.

  ۷-سرگرم کردن خود به کارهای دیگر

  هنگامی که فرد افسرده است افکار منفی مثل یک دشمن به سراغش می­ آید و در صورت امکان فرد باید خود را به کار­هایی از قبیل پیاده­ روی، بازی با حیوانات خانگی، کتاب خواندن و درصورت تمرکز، کامل کردن پازل و در کل انجام هرکاری که باعث دور کردن ذهن از ترس ونگرانی شده مشغول کند که این مشغول کردن یکی از راه­ های موثر برای کنترل افسردگی است.

  ۸-استفاده از نور مناسب در محیط

  نور مناسب و تاثیر آن بر افسردگی

  بد خلقی بخصوص در فصل زمستان که نور خورشید کمتر بوده به عنوان اختلال یا بی­ نظمی ­های فصلی (SAD) شناخته شده است. که علایم این اختلال شامل مشکلات خواب، اضطراب، افسردگی، تحریک پذیری، خستگی و کاهش میل جنسی می­ باشد. استفاده از نور مناسب در روز می ­تواند کمک کننده باشد و درکل استفاده از نور به کنترل افسردگیو دیگر علایم کمک می­ کند.

  ۹-شناخت راه های درمان افسردگی

  شناخت راه های درمانی یک راهکار بسیار مفید برای کنترل افسردگی است. راه­های خاصی از تفکر می­ تواند عامل ایجاد اختلالات سلامتی مانند افسردگی باشد. یک مشاور می­ تواند به فرد جهت درک الگو­های ذهنی، شناسایی ایده­ های اشتباه، و افکاری که باعث افسردگی یا بدتر شدن آن می­ شود کمک کند و هدف این است که برای جلوگیری از این ایده ­ها راه ­های تفکر فرد تغییر کند و الگو­هایی ذهنی واقعی تری ایجاد شود.

  ۱۰-یادداشت­ خاطرات روزانه

  یاداشت خاطرات روزانه برای کنترل افسردگی

  گاهی اوقات داشتن یک خروجی باعث تسکین ذهن می ­شود. یادداشت کردن به عنوان یکی از این موارد است که به دو صورت می­ تواند انجام شود. از آن برای نوشتن ترس و نگرانی­ ها می­ توان استفاده کرد و روش دیگر که بیشتر مورد تاکید است نوشتن ۵ موردی است که بابت آن­ها سپاسگذار هستید و این باعث می ­شود که بیشتر به مسائل مثبت فکر کنید و یادآوری می ­کند که این چیزها بد نیستند. در یک یادداشت قدردانی فرد می­ تواند در مورد مسائلی که در طول روز برایش اتفاق افتاده است احساس قدردانی کند. یک لبخند می­ تواند بسیار اثرگذار باشد و هر چیزی مثبت انجام خواهد شد.


  مقاله مرتبط: تکنیک های علمی و کاربردی برای جلوگیری از افسردگی بدون استفاده از دارو


  ۱۱-ارتباط برقرار کردن با دوستان

  ارتباط با دوستان می ­تواند از دشوارترین کار­هایی باشد که هنگام افسردگی احساس می ­شود، در حالیکه جزء با ارزش ­ترین کارهاست که در این دوران می­توان انجام داد. در مواقع افسردگی خودتان را مجبور به بیرون رفتن کنید هر چند که کناره گیری از دیگران می­ تواند یک ایده خوب باشد اما باعث ایجاد محدودیت و بازگشت افسردگی می شود. همچنین ارتباط با دیگران به بهبود خلق و خوی شما کمک می کند.

  ۱۲-داشتن خواب کافی

  خوابیدن به اندازه کافی برای رفع

  خواب و حالت روحی با هم ارتباط نزدیکی دارند. خواب ناکافی باعث کج خلقی و استرس می ­شود در حالی­که خواب کافی باعث افزایش سلامت در فرد می­شود. تحقیقات نشان داده است که از دست دادن حتی جزئی از خواب باعث خستگی می­ شود و اثر معناداری بر حالت روحی دارد.  با این حال خواب کافی می­ تواند باعث بهبود خلق و تندرستی شود و کیفیت خواب مستقیما بر مسائلی از قبیل وضوح تصاویر ذهنی، سودمندی، تعادل احساسی، خلاقیت، قدرت فیزیکی و حتی وزن فرد نیز اثر گذار است که هیچ فعالیت دیگری مانند خواب ۷ تا ۹ ساعت از چنین مزایایی برخوردار نیست.

  ۱۳-بخشیدن دیگران

  هنگامی که شخصی را ناراحت می ­کنیم باعث خشم و ناراحتی در خودمان نیز می­ شود و احتمالا شخصی که ما باعث ناراحتی ­اش شده ­ایم  بابت کارها و احساسات ما خوشحال است پس هرگز نباید همچنین قدرتی را به دیگران بدهیم. اگرچه ممکن است آن­ها در گذشته باعث ناراحتی ما شده باشند. سعی کنید به این رنجش ادامه ندهید چون این فقط بر شما تاثیر می گذارد پس راهی برای بخشش پیدا کنید و بار احساسی خود را سبک کنید و حالت خلق و خو را بهبود بخشید که این­ها به شما در کنترل افسردگی کمک می­کنند.

  ۱۴-برای کنترل افسردگی ورزش کنید

  تاثیر ورزش کردن در کنترل افسردگی

  فعالیت ورزشی منظم فواید زیادی برای کنترل افسردگی دارد. رهاسازی آندورفین در اثر فعالیت باعث تقویت ایمنی طبیعی و بهبود حالت روحی می­شود و هچنین علاوه بر بهبود حالت روحی، ورزش منظم باعث کاهش فشار خون، محافظت در برابر بیماری های قلبی و سرطان و باعث بالا بردن اعتماد به نفس می­ شود . کارشناسان فعالیت متوسط نیم ساعت تا یک ساعت پیاده روی سریع ۳ تا ۴ بار در هفته را توصیه می­ کنند.

  مقالات مرتبط:  برای داشتن یک زندگی شادتر چه کنیم؟

  ۱۵-تسلیم نشدن در برابر مسائل

  افسردگی باعث می ­شود که شما از مسائل دور شوید و به معنای واقعی خودتان را گم کنید. بهتر است در ضمن کنترل کردن محدودیت زمانی، کارهای مثبتی برای بهبود روحیه خود انجام دهید. افسردگی را می ­توان به خوبی مدیریت کرد و زندگی فراتر و فوق العاده ­تری برای خود ایجاد کنید و موقعیت را باحفظ باور خود نگه دارید.

  اگرچه پیشنهادات بالا می­ تواند موثر باشد اما  شاید افسردگی باز هم در آینده ادامه یابد، مراجعه به پزشک در مورد برداشتن علایم گامی در جهت صحیح است.

  منبع : سایت تکامل من


  votre commentaire
 • جزوه زبان دهم - گرامر زبان دهم

  جزوه زبان دهم از آن دسته از جزوه هایی است که شاید طرفداران زیادی نداشته باشد ولی جزوه گرامر زبان دهم و جزوه لغات زبان دهم از اهمیت بالایی برخوردار است و طرفداران زیادی را به سمت خود می کشاند. زبان دهم شامل 4 درس می باشد که ما سعی کردیم از همه ی دروس آن جزوه کامل هم شامل جزوه گرامر زبان دهم و هم جزوه لغات زبان دهم برای شما آماده کنیم. که با دانلود جزوه زبان دهم شما هم جزوه لغات زبان دهم را دانلود می کنید و دانلود جزوه گرامر زبان دهم را انجام میدهید. در واقه شما جزوه کامل زبان دهم را دانلود می کنید.

  جزوه کامل زبان دهم – دانلود گرامر زبان دهم – جزوه درس سوم زبان دهم – جزوه لغات زبان دهم – ترجمه لغات زبان دهم – لغات درس دوم زبان دهم – لغات درس سوم زبان دهم – معنی لغات زبان دهم – جزوه درس سوم زبان دهم – آموزش زبان انگلیسی - گرامر زبان دهم – گرامر درس 3 زبان دهم – گرامر درس دوم زبان انگلیسی دهم – گرامر درس 4 زبان دهم – گرامر زبان پایه دهم – آموزش گرامر زبان پایه دهم – جزوه زبان انگلیسی دهم


  جزوه گرامر زبان دهم + جزوه لغات زبان دهم

  ما این جزوات را یعنی جزوه گرامر زبان دهم و جزوه لغات زبان دهم را به صورت جداگانه برای شما قرار نداده ایم و در هر درس تحت عنوان جزوه کامل زبان دهم برای همان درس قرار داده ایم. حالا با ما درس به درس پیش میریم و شما در هر درس میتونید جزوه کامل زبان دهم را دانلود کنید

  جزوه زبان دهم - جزوه گرامر زبان دهم - جزوه لغات زبان دهم

   

  جزوه زبان دهم درس اول ( جزوه درس اول زبان دهم )

  ما در این جزوه همانطو که در قبل خدمتتون گفتیم ، جزوه گرامر زبان دهم و جزوه لغات زبان دهم را از هم جدا نکرده ایم. در اینجا شم می تونید جزوه زبان دهمی دانلود کنید که هم آموزش گرامر زبان دهم درس اول دارد و هم لغات آن را . در اینجا شما برای ساخت جزوه کامل زبان دهم می تونید اولین قسمت اون یعنی جزوه درس اول زبان دهم را دانلود کنید. این نکته قابل ذکر هستش که به آموزش گرامر زبان دهم نیز پرداخته شده است.


  votre commentaire
 • تا الان مقالات زیادی در مورد کسب و کار اینترنتی در وب سایت همیار وب منتشر شده است. ولی با این حال افراد زیادی از من سوالات تکراری در مورد نحوه راه اندازی کسب و کار اینترنتی می پرسند. اینکه چه طور و چگونه باید کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم؟ یا چگونه یک ایده مناسب پیدا کنیم؟ و در کل چگونه یک کسب و کار اینترنتی را از صفر تا صد راه اندازی کنیم تا بتوانیم از اینترنت کسب درآمد داشته باشیم؟

  گویا مقالاتی که تا الان در مورد کسب و کار اینترنتی نوشته شده است موجب رفع نیاز این دوستان نشده است. به همین خاطر تصمیم گرفتم مقاله کاملی در مورد چگونگی راه اندازی کسب و کار اینترنتی از صفر تا صد بنویسم. در این مقاله دقیقا به شما می گویم که از کجا باید شروع کنید.

  امیدوارم دوستانی که هنوز نمی دانند چگونه می توان یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کرد با خواندن این مقاله به سوالات مبهم آن ها در این زمینه پاسخ کامل داده شود و هرچه زودتر کسب و کار اینترنتی خود را بتوانند راه اندازی کنند.

   

  کسب و کار اینترنتی چیست؟

  قبل از هر چیز بهتر است ببینیم به چه کسب و کارهایی کسب و کار اینترنتی می گویند؟ به طور کلی به کسب درآمد از طریق اینترنت و هر فعالیت اینترنتی که منجر به درآمدزایی شود کسب و کار اینترنتی گفته می شود. کسب و کار اینترنتی مدل های مختلفی دارد که در ادامه در مورد آن ها صحبت می کنم.

  ولی واقعا اینطور نیست که به هر روش درآمد زایی در اینترنت کسب و کار اینترنتی گفته شود. کسب و کار اینترنتی کسب و کاری است که صاحب اصلی آن خودتان هستید و از طریق آن درآمد پایدار و ثابتی داشته باشید. هر چند اگر محصولات شرکت یا شخص دیگری را می فروشید باید صاحب اصلی بستر کسب و کار خودتان باشید.

  مثلا دارای وب سایتی باشید که در آن محصولات شرکت دیگری را به صورت واسطه ای می فروشید. این دقیقا یک کسب و کار اینترنتی است.

   

  انواع مدلهای کسب و کار اینترنتی:

  همانطور که قبلا هم اشاره کردم کسب و کار اینترنتی مدل های مختلفی دارد که در ادامه مهمترین های آن ها را عنوان می کنم.

   

  ۱٫فروش کالا 

  در این مدل کسب و کار اینترنتی کالای مورد نظر به صورت مستقیم یا غیر مستقیم به مشتری ارائه داده می شود. به عنوان مثال دیجی کالا یک فروشگاه اینترنتی است که هم خود محصولاتی را برای فروش ارائه می کند و هم از فروشندگان دیگر محصولاتی را می گیرد و به مشتری می فروشد.

   

  ۲٫فروش خدمات

  در این مدل کسب و کار اینترنتی هم خدماتی به صورت مستقیم و واسطه ای به مشتریان ارائه می شود. مثل سایت های فروش هاست و دامین که هم خودشان سرور برای ارائه خدمات هاست دارند و هم اینکه از شرکت های خارجی به صورت واسطه ای خدمات هاستینگ به مشتریان ارائه می کنند.

   

  ۳٫آموزش و فروش محتوا

  و اما بهترین و کم دردسر ترین مدل کسب و کار اینترنتی که هدف اصلی ما هم استفاده از این مدل درآمد زایی است تولید محتوا و فروش آموزش است. یکی از بهترین مدل های کسب و کار اینترنتی این است که تولید محتوا کنید و آن را به پول تبدیل کنید. هم می توانید به صورت مستقیم محتوا را به پول تبدیل کنید و هم به صورت غیر مستقیم!

  به صورت مستقیم یعنی مثل سایت همیار وب محصولات آموزشی تولید کنید و به صورت دانلودی بفروشید. یا مثل سایت های آموزش وردپرس قالب و افزونه وردپرس بفروشید!

  منظور از تبدیل محتوا به پول به صورت غیر مستقیم هم این است که از طریق محتوایی که تولید می کنید و ترافیکی که در روز به دست می آورید کسب درآمد کنید. مثل سایت زومیت که با تولید محتوا و جذب ترافیک بالا از طریق تبلیغات برای دیگر شرکت ها و سایت ها درآمد بسیار بالایی کسب می کند.

  کسب و کار اینترنتی آموزش محور را بدون سرمایه اولیه هم می توان به راحتی راه اندازی کرد. چون نه هزینه سنگینی برای طراحی سایت باید بپردازید و نه اینکه پای محصول یا خدمت خاصی در میان است که نیاز به هزینه بالا برای تامین اش باشد.

   

  چگونه یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم؟

  این مقاله بیشتر به درد افرادی می خورد که قصد دارند با هزینه کمی کسب و کار اینترنتی خود را به دست خودشان راه اندازی کنند. از انتخاب حوزه کاری گرفته تا طراحی و راه اندازی سایت یا فروشگاه اینترنتی! در این مقاله دقیقا به شما می گویم که چه طور با کمترین هزینه و سرمایه موجود بتوانید کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنید. پس از شما می خواهم تا انتهای این مقاله همراه من باشید.

  قبل از اینکه به سراغ مراحل راه اندازی کسب و کار اینترنتی برویم بهتر است به این نکته هم اشاره کنم که همانطور که گفتم ما قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی با سرمایه کم را داریم. پس اصلا نباید به فکر راه اندازی اپلیکیشن موبایلی خاص و یا فروشگاه اینترنتی پر از کالا مثل بامیلو باشیم.

  کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید

  قدم اول : شناسایی توانایی ها

  شناسایی توانایی ها اولین کاری است که باید انجامش دهید. باید ببینید چه توانایی هایی دارید. به این خاطر می گویم توانایی های خود را شناسایی کنید که در ادامه راه حتما باید از آن ها در کسب و کارتان استفاده کنید. اگر شما فن بیان خوبی داشته باشید این یک توانایی خوب است. اگر شما می توانید خوب بنویسید این یک توانایی خوب است. اگر شما فتوشاپ بلد هستید حتما در کسب و کارتان به شما کمک می کند.

  پس اولین کاری که می کنید باید توانایی و تخصص های خود را شناسایی کنید. با توجه به همین توانایی ها می توانید در ادامه حوزه کاری خود را نیز انتخاب کنید. ولی اگر توانایی هایتان هم کم بود اشکالی ندارد باز هم تا حدودی در کسب و کارتان به دردتان می خورد!

  شاید پیش خود بگویید ما که تخصص خاصی نداریم باید چه کنیم؟ آیا واقعا باید تخصص خاصی داشته باشیم؟ جواب این سوال بله است. اگر واقعا خودتان قصد راه اندازی کسب و کارتان را دارید باید با حداقل تخصص های یک وبمستر(مدیر سایت) آشنایی داشته باشید.

  پیشنهاد ویژه : اگر هیچ تخصصی نداریم چگونه کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم؟

  ممکن است بخواهید برای پست های سایت خود عکسی قرار دهید خب بهتر است به نرم افزار فتوشاپ آشنایی داشته باشید. یا اینکه ممکن است بخواهید سایت خود را خودتان راه اندازی کنید. باید به یکی از سیستم های سایت سازی که در حال حاظر پر طرفدار است آشنایی کامل داشته باشید.

  پس اگر توانایی خاصی ندارید حداقل توانایی هایی که یک مدیر سایت و کسب و کار اینترنتی باید داشته باشد را فرا گیرید. اصلا کار سختی نیست! فقط کافیه کمی در روز وقت خود را روی یادگیری بگذارید. به راحتی می توانید نیاز های خود را رفع کنید.

   

  قدم دوم : انتخاب حوزه کاری

  منظور از انتخاب حوزه کاری این نیست که حتما باید ایده نابی داشته باشید! اصلا قصد ما این نیست که کسب و کار خود را با ایده ای استارت بزنیم که قبلا توسط شخص دیگری عملی نشده است. بلکه ایده اصلا چیز مهمی نیست! مهم این است که کسب و کاری که قصد راه اندازی آن را دارید چه قدر طرفدار دارد یا اینکه چقدر می تواند نیاز مردم را رفع کند.

  انتخاب حوزه کاری شما می تواند با توجه با تخصص و توانایی های شما انجام گیرد. مثلا شما به یکی از زبان های برنامه نویسی موبایلی مسلط هستید ولی تا الان هیچ کسب و کار آنلاینی نداشته اید می توانید از این تخصص خود استفاده کنید و سایتی آموزشی در این زمینه راه اندازی کنید.

  خب خیلی از افراد هم تخصص خاصی ندارند و به دنبال حوزه کاری پر طرفدار می گردند. تو این وضعیت چند حالت پیش می آید. یا اینکه حوزه کاری پر طرفداری را باید پیدا کنند و سعی کنند در آن متخصص شوند. و یا اینکه اگر توانایی متخصص شدن در آن حوزه کاری را ندارند باید به سمت فروش محصولات پر طرفدار به صورت واسطه ای بروند.

  پس برای اینکه حوزه کاری مناسبی برای راه اندازی کسب و کارمان انتخاب کنیم باید تحقیق و بررسی کنیم. بهترین ابزار برای این کار استفاده از گوگل و ابزارهایی که ارائه داده است.

  فرض کنید خانمی در حوزه آشپزی قصد فعالیت دارد ولی به گلدوزی هم علاقه و تخصص دارد. توسط ابزار google trends می تواند بفهمد در کدام حوزه طرفدار بیشتری وجود دارد و کدامیک بیشتر توسط مردم در گوگل جست و جو می شوند.

  گوگل ترند

  گوگل ترند به شما روند دیده شدن یک کلید واژه را نشان می دهد. مثلا در طول یک بازه زمانی یک ساله یا چند ساله چقدر صعود یا نزول داشته است.

  این کتاب را بخوانید : ۱۰ ایده ناب برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

  همچنین می توانید کلیدواژه مورد نظر خود را در گوگل جست و جو کنید. گوگل اطلاعات خوبی را در مورد کلیدواژه انتخابی تان به شما می دهد. گوگل به شما نشان می دهد کلید واژه مورد نظر چقدر در موردش صحبت شده است.

  آشپزی

   

  گلدوزی

   

  البته همانطور که گفتم اگر تخصص خاصی ندارید و قصد دارید محصولاتی را به صورت واسطه ای به فروش برسانید هم می توانید از طریق روش هایی که به آنها اشاره کردم محصولاتی که پر فروش هستند را پیدا کنید. هم می توانید از طریق گوگل اقدام کنید و هم برای مقایسه چندین محصول مختلف از گوگل ترند استفاده کنید.

   

  قدم سوم : بررسی سایت های رقبا

  اهمیت بررسی رقبا

  بررسی رقبا یکی از مهمترین کارهایی است که حتما قبل از شروع کسب و کار اینترنتی تان باید انجام دهید. برای این کار سایت هایی که در صفحه اول گوگل که مربوط به حوزه کاری خود هستند را شناسایی و مورد بررسی قرار دهید.

  شاید پیش خود بگویید چه طور باید این سایت ها را بررسی کنیم؟ کارهای مهمی که شما باید انجام دهید بررسی ترافیک سایت، بررسی قدمت سایت، بررسی محتوا، بررسی خدمات و محصولات شان است.

  برای بررسی ترافیک سایت مورد نظر می توانید از افزونه الکسا تولبار استفاده کنید. با استفاده از الکسا تولبار می توانید به صورت تخمینی ترافیک روزانه سایت مورد نظر را بررسی کنید. مثلا سایتی که الکسای ۵۰۰۰ ایران را دارد روزانه ۱۰۰۰ بازدید دارد.

  مورد بعدی این است که باید بررسی کنید سایت مورد نظر از کی کارش را شروع کرده است تا متوجه شوید در مدت زمان فعالیتش چقدر پیشرفت کرده است. می توانید با استفاده از سایت whois.com تاریخ ثبت دامین سایت مورد نظر را ببینید. از این راه می توانید متوجه این شوید که سایت مورد بررسی از کی ثبت شده است و کارش را شروع کرده است.

  پیشنهاد می کنم مقاله چرا آنالیز رقبا در کسب و کار های اینترنتی مهم است؟ را بخوانید.

  محتوای سایت رقبای خود را بررسی کنید. محتوا مهمترین چیزی است که از بررسی آن می توان به حرفه ای بودن سایت مورد نظر پی برد. اگر محتوای آن ها ضعیف باشد شما از وضعیت محتوای ضعیف آن ها با خبر می شوید و می توانید با تمرکز بیشتر روی محتوا بر آن ها غلبه کنید. اگر محتوای آن ها قوی باشد شما باید سعی کنید محتوایی قوی تر از آن ها و در فرمت های مختلف ارائه کنید تا بتوانید با آن ها رقابت کنید.

  همچنین محصولات و خدمات هم همینطور است! صفحه محصولات آن ها به شما می گوید چقدر در کارشان حرفه ای یا ضعیف هستند. تبلیغ نویسی صفحه محصولات آن ها را بررسی کنید. از همین بررسی های موردی از خیلی چیزها با خبر می شوید.

  در کل با بررسی مواردی که عرض کردم می توانید بفهمید که آیا توانایی رقابت با رقبای خود را دارید یا خیر؟ البته همچنین می توانید به نقاط ضعف آن ها پی ببرید و آن ها را در خود تقویت کنید و از همین استراتژی برای رقابت با آن ها استفاده کنید.

  خواندن ادامه مطلب در سایت همیار وب


  votre commentaire
 • بارها و بارها درخواست‌هایی برای ما ارسال می‌شود در رابطه با نصب نشدنقالب وردپرس و مشکلاتی که هنگام نصب قالب‌ها با آن سر و کار دارند. در ابتدا این نکته را عرض کنم که اگر قالبی از میهن وردپرس خریداری کرده‌اید حتما قالب شما دارای بسته نصبی آسان هست که با چند کلیک می‌توانید قالب را روی سایتتان نصب کنید. آموزش نصب بسته‌های نصبی وردپرس را ببینید.

  اما اگر قالب شما از میهن وردپرس خریداری نشده و یا قصد ندارید با نصب بسته نصبی اطلاعات سایتتان حذف شود، می‌توانید از این مقاله برای حل مشکل نصب نشدن قالب استفاده کنید.

  در این مطلب می‌خوانید:

   
  •  حل مشکل نصب نشدن قالب وردپرس
   •  فضای هاست شما کمتر از حجم مورد نیاز قالب هست!
   •  سطح دسترسی فایل‌ها و پوشه‌ها به درستی تنظیم نشده
   •  از اینترنت دیگری برای آپلود استفاده کنید
   •  فایل قالب به درستی زیپ نشده!

  حل مشکل نصب نشدن قالب وردپرس

  بطور کلی چندین دلیل برای نصب نشدن قالب وردپرس وجود دارد که در اینجا راهکار‌های حل این مشکلات را توضیح خواهم داد.

  فضای هاست شما کمتر از حجم مورد نیاز قالب هست!

  در ابتدای امر باید فضای هاستتان را بررسی کنید. بررسی فضا باید از طریق سرور و یا کنترل پنل مدیریت هاست انجام شود. به عنوان مثال اگر حجم قالب شما ۵۰ مگابایت هست، باید حداقل ۱۰۰ مگابایت فضای خالی روی هاستتان داشته باشید. در چنین مواقعی با خطای نوشتن روی دیسک مواجه می‌شوید.

  سطح دسترسی فایل‌ها و پوشه‌ها به درستی تنظیم نشده

  سطح دسترسی فایل های سایت را به ۶۴۴ و پوشه ها را به ۷۵۵ تغییر دهید مشکل حل می شود. تمام فایل ها و زیر پوشه ها باید تنظیم شوند نه فقط پوشه اصلیبهتر است از هاست مخصوص وردپرس استفاده کنید. اگر نمی توانید هاست را تغییر دهید باید به هاست خود تیکت دهید تا این مورد را برای شما انجام دهند چون تعداد فایل ها و پوشه ها زیاد هست.لازم به ذکر است هاست شما باید از طریق ssh این کار را انجام دهد.

  از اینترنت دیگری برای آپلود استفاده کنید

  بعضی مواقع ارتباط اینترنتی شما با سرور میزبان سایتتان با مشکل مواجه می‌شود که با تغییر اینترنت مشکل حل خواهد شد. بعضی از کاربران می‌گویند این چه حرفیست؟!!!؟؟؟ من از اینترنت پرسرعت با ۱ گیگابیت سرعت دانلود استفاده می‌کنم. (مثلا عرض کردم


  votre commentaire
 • نکات مهم برای خوش عکس بودن

  قطعا این تجربه را همه‌ی ما داشته‌ایم که بارها از خودمان سلفی گرفته‌ایم و بعد که به انتخاب یکی از آنها رسیدیم در نهایت همه را دانه به دانه پاک کردیم .و یا شاید برایتان پیش آمده باشد که در عکسهای دست جمعی و مهمانیها با اینکه ساعتها وقت صرف آماده شدن کرده بودید و فکر میکردید در عکسها باید خوب افتاده باشید در آخر شبیه جنگلیها دیده میشوید.

   

  آیا تا بحال به این فکر کرده‌اید که علت این به اصطلاح “بدعکس” بودن ها چیست؟
  واقعا دلیلش این است که شما زیبا نیستید؟ قطعا نه! اگر اینگونه است پس توجیح افرادی که در دنیای واقعی (real life) از شما بروروی بهتری ندارند و در عکسها خوب دیده میشوند چیست؟ “خوش عکس” بودن؟؟

  اصلا “خوش عکس” بودن به چه معناست؟ چرا یک نفر هرکار کند آرایشگاه برود و هرگونه ژست بگیرد همچنان “بدعکس” است و دیگری حتی زمانی که با بیژامه و ژولیده از او عکس میگرند “خوش عکس” است؟ در نگاه دوربین همه یکسانند پس چرا اینقدر تفاوت وجود دارد؟

   

  من به شما میگم چرا… تکنیک!
  عکاسی و مدلینگ هم مانند هر تخصص دیگری تکنیکهای خاص خود را دارد که با یادگرفتن آنها و مقداری تمرین شما هم میتوانید عکسهای حرفه‌ای بگیرید و درفضای مجازی و اینستاگرام با افتخار عکسهای خود را به اشتراک بگذارید.
  حال در این مطلب میخواهم این نکات ساده اما کلیدی را با شما در میان بگذارم تا شما هم بتوانید در عکسهایتان مانند یکمُدل دیده شوید:

   

  ◄ حالت بدن:

  قوز نکنید! ماهیچه‌های شکم خود را کمی منقبض کنید و شونه های خود را به عقب بدهید فقط درحدی که پشت شما صاف باشد نه زیادی که خشک و غیرعادی دیده شوید.
  دست‌های خود را از بدنتان فاصله بدهید و آنها را به بدنتان نچسبانید! شما یک کنده‌ی درخت نیستید پس راحت باشید و درستهای خود را به حالتهای زاویه‌دار از بدنتان قرار دهید.
  خود را جم و جور نکنید! هر چه اعضای بدن خود را جمع تر کنید آنها را بزرگتر نشان میدهد. به عنوان مثال اگر بازوهای شما بزرگ است با چسباندن بازوهایتان به بدنتان فقط آنها را بزرگتر نشان میدهید پس با فاصله از بدنتان قرارشان بدهید تا کوچکتر دیده شوند.
  اهمیت حالت بدن و نحوه ژست گرفتن در عکاسی
  مستطیل نباشید! در ژستهای ایستاده سعی کنید بدن خود را اندکی بچرخانید و در عکسها زاویه‌دار قرار بگیرید. حال اینکه چه ژست و حالتی به شما می‌آید کاملا بستگی به فرم بدنتان دارد. اما اگر نمیتوانید حالت مناسبی را پیدا کنید بدن خود را ۴۵ درجه قرار دهید. این زاویه راحت‌ترین حالت است که به هر نوع بدنی می‌آید.
  جلوی آینه تمرین کنید و ببنید در کدام ژستها بدن شما زیباتر دیده میشود بخود قوس و زاویه بدهید و مانند یک مدل حرفه‌ای رفتار کنید.
  پ.ن: کمتر کسی پیدا میشود که از بدن خود کاملا راضی باشد، کسانی که لاغر هستند در آرزوی داشتن انحنای بیشترند و کسانی که بدن پُری دارند میخواهند لاغر و اسکینی باشند. مهم نیست بدن شما چه فرمی دارد مهم این است که سعی کنید بدن خود را قبول کنید و خودتان باشید و راحتی را در عکسهایتان نشان دهید تا دیگران نیز از دیدن عکسهای شما احساس خوبی پیدا کنند.
  اهمیت حالت بدن و نحوه ژست گرفتن در عکاسی

   

  ◄ حالت چهره:

  تفریبا هیچ کس نیست که همه زاویه‌های چهره‌ی خود را دوست داشته باشد پس ببنید کدام طرف صورت خود را دوست دارید برای این کار یک تمرین ساده را انجام دهید گوشی خود را بردارید و از همه‌ی زاویه های چهره خود عکس بگیرید یا جلوی آینه تمرین کنید.
  همچنین بروی حالت چهره خود کار کنید… بخندید، لبخند بزنید، یک ابروی خود را بالا بدهید، چشمک بزنید، اگر چال گونه دارید آن را به نمایش بگذارید و…
  وقتی که تصمیم گرفتید در کدام حالتها و زاویه‌ها جذاب و زیبا و یا بانمک دیده میشوید آنها را بخاطر بسپارید و زمانی که ناگهانی خواستند از شما عکس بگیرند به راحتی یکی از آنها را نشان دهید.
  پ.ن: اگر میخواهید از خودتان عکس بگیرید میتوانید جای گرفتن ده‌ها عکس، از خودتان فیلم بگیرید و حالت های چهره خود را تغییر دهید و بعد فیلم را با سرعت پایین (slow motion) بازبینی کنید و هر حالت را که دوست داشتید ذخیره کنید.
  اهمیت حالت چهره و زوایای صورت در عکاسی
  بخندید! بنظر احمقانه می‌آید اما واقعا تاثیرگذار است. سعی کنید در عکسهای خود مصنوعی بخندید هیچ کس متوجه نمیشود فیک است و فکر میکنند عکسها را یکهویی و بی‌خبر از شما گرفته‌اند. اما نه خنده‌ی شدید غیرعادی! همچنین در ژستهایی که نمیخندید سعی کنید لبهای خود را اندکی باز کنید و ریلکس قرار دهید.
  چانه را به جلو و پایین بدهید! در عکسهایی که از روبرو گرفته میشوند سعی کنید سر خود را اندکی از بدنتان جلوتر قرار دهید تا در عکسهای بهتر بیوفتید. همچنین در این مدل عکسها سعی کنید به دوربین نگاه کنید و اندکی چشمهای خود را خمار کنید.
  پ.ن: اگر دقت کنید تابحال نشده صاف و عصاقورت داده بایستید و با کسی حرف بزنید ویا کاری انجام دهید، در عکسها هم همینطور است، سعی کنید ریلکس باشید و سر خود را اندکی بچرخانید و یا کج کنید جوری که خودتان حس میکنید خوب است.
  اهمیت حالت چهره و زوایای صورت در عکاسی

   

  ◄ ظاهر و لباس:

  لباسی که میپوشید روی عکسها تاثیر بسزایی دارند. ترکیب رنگ لباسهایتان با زمینه‌ی محیط اطراف میتواند روی خلق یک اثر خیره‌کننده و یا برعکس گم شدن شما در عکسهایتان اثرگذار باشد.
  اما این بدین معنا نیست که چون لباس مناسب ندارید عکس نگیرید بلکه تنها کافیست موقعیتی را پیدا کنید که بیشتر از همه به شما و عکسهایتان می‌آید.
  به عنوان مثال اگر به بیایانگردی رفته‌اید و رنگ لباسهای شما هم مانند رنگ شنها کِرم و خاکی است شاید گرفتن عکسی که شما میان شنها نشسته‌اید و همه چیز در عکس کِرم رنگ است زیاد جذاب نباشد، در این شرایط بیشتر سعی کنید عکسهایی بگیرید که آسمان آبی کویر در کادر باشد تا رنگ کِرم و آبی تضاد مورد نیاز را ایجاد کنند.
  همچنین سعی کنید زمانی سلفی بگیرید که در بهترین حالت خود باشید. بهترین حالت شما وقتیست که حس خوبی دارید و احساس زیبایی میکنید.

   

  ◄ نورپزدازی:

  اگر بگویم ۹۰ درصد کیفیت عکس به نور است دروغ نیست. نورپردازی خوب میتواند در عکسهای شما معجزه کند.
  عکاس‌های حرفه‌ای و آتلیه‌ها با کمک تجهیزات گران قیمت نورپردازی را انجام میدهند اما برای ما که به این تجهیزات دسترسی نداریم بهترین گزینه خورشید است. گزینه‌ای مجانی و در دسترس که هیچ نورپردازی نمیتواند مانند آن عکسهای شما را زیبا کند.
  برای این منظور اگر میخواهید در فضای بسته عکس بگیرید کافیست مقابل یک پنجره بایستید و اگر در فضای باز میخواهید عکس بگیرید مقابل خورشید قرار بگیرد.
  تنها نکاتی که در این زمینه باقی میماند این است که پشت به نور نباشید (چه آفتاب و یا نورپردازی مصنوعی مانند چراغ یا آتش)، و اگر در فضای باز هستید در مقابل نور شدید هم قرار نگیرید، اگر آفتاب زیادی شدید است جای خود را تغییر دهید و حواستان به سایه‌ها باشد بخصوص سایه‌هایی که روی صورت و زیر چشم ایجاد میشود.
  پ.ن: بهترین زمان برای گرفتن عکس در فضای باز بعد از طلوع آفتاب است زیرا در این زمان محیط خلوت بوده و بدون حضور دیگران میتوانید به راحتی ژست بگیرید و علاوه بر این شدت نور و تاثیرش بر عکسهایی که میگیرید فوق‌العادست. اما اگر نمیتوانید آن موقع به عکاسی بپردازید قبل از غروب هم همان تاثیر را دارد با این تفاوت که آدمهای زیادی اطراف شما هستند.

   

  ◄ زاویه دوربین:

  اگر دوربین را رو به پایین بگیرید باعث میشود سر شما بزرگتر دیده شود و بدنتان کوتاهتر دیده میشود و اگر رو به بالا بگیرید سر شما خیلی کوچکتر میکند و بدنتان کشیده و دراز دیده میشود. پس برای زاویه دوربین بهتر است موازی با بدن باشد.

   

  ◄ ویرایش عکس:

  پس از انتخاب عکسهایی که منتخب شما هستند با کمک نرم افزارهای ادیت عکس و اپلیکشنهای موبایل موجود میتوانید قسمتهایی که باب دل شما نیست را تغییر بدهید مثلا اثر جوش و اکنه را پاک کنید و یا از فیلترهای موجود استفاده کنید تا فضای عکس را تغییر دهید، اما حتما حواستان باشد که زیاد از حد این کار را انجام ندید چون هر چه ویرایش بیشتری انجام شود کیفیت عکس را کمتر میکند و عکس غیرطبیعی دیده میشود.

   

  ◄ عکس گرفتن از خودتان:

  اگر میخواهید از خودتان با زمینه محیط (background) عکس بگیرید و کسی که بتواند دقیقا جوری که میخواهید از شما عکس بگیرد در دسترس نیست دو راه حل دارید:
  – آسانترین راه حل این است که ابتدا محیط را بررسی کنید و از بهترین مناظر و ترکیبات محیط عکس بگیرید و مشخص کنید که دقیقا کجای کادر میخواهید بایستید سپس گوشی خود را در جای مناسب قرار دهید و تایمر دوربین (self-timer) را تنظیم کنید بعد در کادر قرار بگیرد و عکسی را که میخواهید از خود بگیرید.
  البته عکس گرفتن با تایمر چون نمیتوانید خود را ببینید و مشخص نیست عکسهایی که گرفته میشوند چگونه از آب در آمده اند روند گرفتن یک عکس خوب را به مراتب طولانی‌تر میکند.
  – و راه حل دوم استفاده از دوربین‌های وای‌فای دار است این دوربینها به راحتی به گوشی شما وصل میشوند و میتوانید همزمان خود را از دید دوربین ببینید. در نتیجه اگر ژست خود را دوست ندارید، موهایتان بهم ریخته است و یا چیزی در محیط است که نباید در کادر باشد میتوانید به راحتی آنها را تغییر داده و عکسهایی حرفه‌ای از خود بگیرید.

  خواندن ادامه مطلب در سایت جولی استودیو


  votre commentaire